.

КОРИСТУВАЧАМ
Каталог
Голосування
Профіль моєї освіти - це...
Loading

8 задач з цивільного права

Вид роботи: контрольна/реферат
Кількість сторінок: 7


Зміст

Задача №1.

Громадянин М., проходячи повз одного з приміщень КСП "Зірка", помітив у ньому вогонь. Він зламав двері сараю громадянина Р. і взяв там драбину, кожух та відра для гасіння пожежі. Вогонь вдалося загасити, але при цьому згоріла куртка та було пошкоджено сорочку М., сам же він отримав опіки, на лікування яких витратив значну суму грошей. М. звернувся до суду з вимогою до КСП "Зірка" відшкодувати витрати, які він поніс.
Яке рішення повинен прийняти суд і якими статтями ЦК України він повинен керуватись?

Задача №2.
Громадянин Ф. домовився з громадянином Н. про купівлю автомашини. Він сплатив гроші, отримав розписку і, зважаючи на деякі об'єктивні обставини, вирішив, за згодою Н. забрати автомашину наступного дня. Але коли він прийшов наступного дня, виявилось, що автомашину вже продано іншому покупцеві. Але Ф. вимагав передачі купленої ним автомашини.
Яким чином повинен вирішити цю справу суд?

Задача №3.
Учні училища під час перерви грали у футбол. Від удару м'яча 15-річним М. було розбито вікно кафе "Рута". Дрібне скло потрапило у страви, що готувалися на кухні кафе. У зв'язку з відмовою М. відшкодувати збитки адміністрація кафе звернулася до суду з позовом про відшкодування нанесених збитків (вартість розбитого скла, роботу по встановленню шибок, витрати на приготування зіпсованих страв).
Як може вирішити справу суд?

Задача №4.
Пенсіонер К. самотньо проживав у м. Коростені, мав будинок та присадибну ділянку, мотоцикл та інші речі. Потрапивши в автомобільну аварію, К. отримав струс мозку і часто скаржився на головний біль. Незабаром він продав своє майно за заниженими цінами і переїхав жити до своєї сестри. Донька К. звернулася до покупців з вимогою повернути майно, оскільки, за її поясненнями, батько після перенесеної травми став недієздатним.
Наскільки правомірні вимоги доньки К.?

Задача №5.
Студент фармацевтичного училища, 15-річний І., взяв на човновій станції напрокат човен вартістю 50 грн. В призначений час І. човен не повернув, пояснивши, що його вкрали, коли він купався. Адміністрація станції звернулася в юридичну консультацію за роз'ясненням щодо того, чи буде нести матеріальну відповідальність І. та у якому розмірі.
Яка ваша думка з цього приводу?

Задача №6.
У процесі розгляду судової справи було з'ясовано, що між Г. та І. сталася суперечка, в процесі якої І., погрожуючи Г. нанесенням тілесних ушкоджень його дружині, заволодів його мотоциклом. Незабаром між зазначеними громадянами був укладений договір купівлі-продажу мотоцикла, за яким І. сплатив Г. суму, яка не відповідає дійсній вартості транспортного засобу — 400 грн. На судовому засіданні Г. пояснив суду, що погодився на підписання такої угоди для того, щоб уникнути неприємностей з боку І.
Наскільки правомірною можна вважати дану угоду та які наслідки її укладення?

Задача № 7.
19.04.2003 р. на конференції керівників підприємств між директором ТОВ "Акація" та виконавчим директором ТОВ "Ластівка" в усній формі було укладено угоду щодо придбання ТОВ "Акація" у ТОВ "Ластівка" автозапчастин на загальну суму 8000 грн. Згідно з домовленістю покупець мав здійснити повну передоплату. ТОВ "Акація" перерахувало визначену суму коштів на розрахунковий рахунок ТОВ "Ластівка", однак останнє відмовилось від поставки запчастин і повернуло гроші ТОВ "Акація". Керівництво ТОВ "Акація" стало вимагати від ТОВ "Ластівка" виконання укладеної 19.04.2003 р. угоди.
Наскільки правомірні вимоги ТОВ "Акація"?

Задача №8.
Громадянин Л. звернувся до нотаріальної контори з проханням про зміну заповіту, складеного два місяці тому у зв'язку з тим, що він посварився зі своїм братом, включеним до числа спадкоємців відповідно до заповіту. Помічник нотаріуса відмовив Л. у зміні заповіту, посилаючись на те, що для цього відсутні законні підстави.
Дайте вашу оцінку ситуації.

Список використаних джерел 7


59 грн.
Валюта:
СТАТТІ ТА НОВИНИ