.

КОРИСТУВАЧАМ
Каталог
Голосування
Профіль моєї освіти - це...
Loading

Статті та новини RSS 2.0

Різновиди шпаргалок, або Як списати на іспиті

Шпаргалка (шпора) — носій інформації, що використовується на різного роду іспитах, тестах, колоквіумах, контрольних роботах і інших подібного виду перевірках знань студентів з метою подивитися або списати те, що слід було запам'ятати для здачі кваліфікаційного заняття.

Використання шпаргалок заборонене офіційно майже у всіх країнах світу. Якщо студент, що користується шпаргалкою, буде замічений викладачем, то він, як правило, буде видалений з іспиту з незадовільною оцінкою. Суворість покарання розрізняється в різних навчальних установах і часто залежить від традицій країни або конкретного вузу, а також лояльності того або іншого екзаменатора.

З історії. В солідному американському університеті трапилася надзвичайна подія. Були відраховані відразу п'ятеро студентів — за використання шпаргалок на письмовому іспиті. Двоє були відраховані за те, що написали шпаргалки, троє — за те, що цими шпорами користувалися. Всі п'ятеро — іммігранти з СНД. В наказі ректора цей злочин кваліфікувався як «неприпустимий обман, шахрайство, несумісне з моральними принципами університету». Самі ж бідолахи-студенти пояснювали свої дії «особливим совковим менталітетом».

В той же час у деяких випадках на іспитах дозволяється користуватися конспектом, довідниками або підручником — наприклад, якщо мова йде про наукову дисципліну зі складним математичним апаратом, важким для запам'ятовування. В цьому випадку перевіряється не механічне запам’ятовування, а саме розуміння учнем матеріалу, а також його знання основних понять і формул (за допомогою додаткових питань).

Але не всі ми не святі, і шпорами користуємося як тільки і де тільки можливо. Тому проведемо класифікацію шпаргалок та виявимо їх основні плюси і мінуси.

Шпора №1. Звичайна, або класична

Являє собою аркуш папера, на якому дрібним текстом у вигляді коротких ємних тез написана відповідь на одне або декілька запитань. Списати з такої шпори іноді дуже складно. Зручніше за все списувати, якщо сісти в середині аудиторії, щоб у викладача не було прямої видимості шпаргалки, а у вас була пряма видимість викладача. Наприклад, можна покласти шпаргалку за спину товариша, який сидить попереду вас. З такої шпори вдається списати у 25-50% випадків, частково списати — у 50-75% випадків. Краще місце для такої шпаргалки — внутрішня кишеня піджака.

Для любителів мініатюр величезною підмогою в написанні шпаргалок буде комп'ютер. Набраний на ньому текст можна роздрукувати яким завгодно дрібним шрифтом, аби ви потім його змогли роздивитися. Кожне питання краще розписувати на окремому маленькому аркуші, потім стопка цих аркушів поділяється на декілька частин, які ховаються в різних місцях. Варто запам'ятати, записати або придумати систему, за якою ви розкладете аркуші по кишенях, щоб судорожно не ритися в усіх по черзі на іспиті. Такий маленький аркуш легко загубиться на вашому столі, дозволяючи спокійно переписати його вміст. Потім його можна зім'яти і непомітно викинути.

Мініатюрні листочки з відповідями на питання можна прикріпити гумкою або скотчем до зап'ястя руки, прикривши зверху рукавом. Так і списувати зручніше, і сховати легко, але якщо викладач все-таки вас застукає, то складно буде все заперечувати. Часто інформацію або формули, що можуть міститись в багатьох білетах одразу, записують прямо на передпліччі руки, дівчини можуть записати важливу інформацію на нозі вище коліна і прикрити це недовгою спідницею.

Як виглядає: пописаний уздовж і поперек маленький папірець. Може бути складений гармошкою, трубочкою, книжечкою, квадратиком, конвертиком тощо. Має масу різновидів: аркуш із підручника (для ледачих), папірець на гумці (при наближенні препода рука розтискається і гумка тягне папірець в рукав) і т.д. Ховається в кишеню, долоню, аркуш із завданням, внутрішню кишеню піджака та інші місця.

Плюси і мінуси: в ході виготовлення такої шпаргалки знання укладаються у вас у голові, і тому часто до використання справа не доходить. А головний її недолік — всі викладачі знають, що це за робота, де вона у вас захована і навіть коли ви її дістанете. Крім того, її дуже легко конфіскувати.

Шпора №2. Бомба

Являє собою аркуш із заздалегідь написаними правильними відповідями. Вимагає багато часу для підготовки, оскільки всі ці відповіді потрібно завчасно заготовити. Однак я вважаю бомбу одним з найкращих методів. Буває корисним щоб все вийшло як треба, сходити на іспит до іншої групи, довідатися, на яких аркушах проводиться іспит, і написати правильні відповіді точно на таких же аркушах. В процесі іспиту необхідно відразу ж знайти вірну відповідь і висунути її із загальної пачки. Потім потрібно що-небудь писати на своєму аркушику, щоб викладач бачив, що йде робота. Коли буде пописаний один аркуш, необхідно підмінити аркуші. Це можна зробити, коли викладач відійде. Якщо не виходить, можна зробити вигляд, що аркуш упав, і під час підйому замінити аркуші. Імовірність успіху — 80-90%.

Викладачі іноді борються з цим видом шпаргалок тим, що розписуються на всіх чистих аркушах, які видають вам для іспиту. Винахідливі студенти або вже знають підпис свого викладача, або, посидівши 15 хвилин для виду над підписаним листом, потихеньку витягають бомбу і переписують з неї інформацію на аркуш із підписом. Через чверть години від початку іспиту пописаний аркуш на столі вже не залучить непотрібної уваги викладача.

Плюси і мінуси: простий у використанні спосіб, до того ж дуже сприяє запам'ятовуванню. Але через популярність такої шпаргалки преподи дуже гарно з нею знайомі, тому ризик спалитися дуже великий.

Шпора №3. Невидима бомба

Відповіді на білети пишуться кожний на новому аркуші, але під аркуш, на якому робиться запис, попередньо підкладається чистий аркуш папера. На ручку треба натискати сильніше. Перший аркуш (пописаний) можна викинути. На іспиті дістається на вид чистий аркуш, на якому вже є «невидима» відповідь. Достатньо піймати кращий кут огляду й обвести вже написане.

Плюси і мінуси: можна сміливо обводити продавлені контури премо перед очами викладача. Але використовується нечасто, оскільки фактично являє собою спосіб виготовлення звичайної бомби, з елементом ускладнення у вигляді необхідності обводити текст на іспиті.

Шпора №4. Книжкова

Являє собою аркуші, вирвані з книги. Списати з такої шпаргалки досить складно, але на її написання практично не витрачається часу. Однак якщо викладач піймає з такою шпорою, то прийдеться пояснювати, чому вирвані аркуші з книги. Імовірність списати 25-50%, частково списати — 50-75%. Краще місце для такої шпаргалки — внутрішня кишеня піджака.

Шпора №4. Наскальні написи

Як виглядає: варіацій багато, загальна ознака одна: маленькі, але дуже коштовні букви наносяться на будь-який не призначений для цього предмет. Наприклад, на підручник або методичний посібник (якщо це можна використовувати на іспиті), на руку або ногу, на носову хустинку, на ручку, олівець, лінійку, комір светра (можна підглядати в шпаргалку, відсуваючи комір і роблячи вид, що грієшся). Є екзотичні варіанти — наприклад, шпора, приклеєна на сосачку чупа-чупс (у випадку небезпеки можна засунути її в рот).

Плюси і мінуси: з одного боку, користуватися такою шпаргалкою занадто нагло (якщо спалитеся, то гнів і покарання буде прямо пропорційними вашій винахідливості). З іншого боку — нахабність і уява при створенні «наскальних написів» вам тільки на руку: креативні можливості в цій галузі є надзвичайно широкими, і викладач може не догадатися, де саме у вас захована шпаргалка.

Шпора №5. Новітні технології

Як виглядає: красиво, багатофункціонально, дорого — три епітети, якими можна нагородити шпори-гаджети. По-перше, це мобільний телефон і його можливості (фотографування, Інтернет, ICQ, Bluetooth, файли у форматі pdf, doc, xcl). По-друге, плеєри, що дозволяють зберігати аудиоверсії лекцій, фотографії, тексти і навіть відео (правда, на іспиті воно навряд чи знадобиться).

Плюси і мінуси: спектр відмовок («У мене там калькулятор!!!») широкий, а ризик спалитися відносно малий — найчастіше викладачі гірше розбираються в кишенькових девайсах, чим студенти. Але пам’ятайте: людина, обвішана проводами, виглядає підозріло, а гніву екзаменатора, що піймав вас на обмані, не буде межі.

Мобільний телефон

Способів «обману» викладача за допомогою мобіли дуже багато. Розглянемо самі головні.

SMS-повідомлення

Суть способу — за допомогою коротких текстових повідомлень відіслати питання «співчуваючому» товаришу, а потім одержати відповідь. Спосіб найпростіший і, з огляду на вартість SMS, недорогий. Доступний усім, хто зміг пронести телефон на іспит.

Серйозним мінусом цього способу є те, що метушня з телефоном дуже сильно привертає увагу викладача. Ви ризикуєте бути вигнаними з іспиту з ганьбою і мобілою.

Мобільні ICQ-клієнти

Ну звичайно ж, jimm і QIP Mobile! Ці аналоги ICQ розроблені спеціально для мобільних телефонів і є гарною альтернативою спілкуванню за допомогою SMS-повідомлень.

Як користуватися: встановлюєте програму на телефон і за допомогою виходу до Інтернет через GPRS або EDGE зв'язуєтеся з компетентним товаришем (або групою товаришів), скидаєте питання й одержуєте розгорнуті відповіді. При високій швидкості набору текстових повідомлень можливий дуже конструктивний діалог з розумним помічником.

Плюси: можливість швидкої передачі великого обсягу інформації. Мінуси: ті ж, що й у попередньому пункті, плюс нестабільна робота GPRS і неможливість передати графічні зображення.

Фотокамера і функція MMS

За допомогою фотокамери молільника фотографується питання або білет і відсилається у вигляді MMS «напарнику». Той, у свою чергу, фотографує сторінку підручника або лекцій і пересилає вам назад. Цей спосіб підійде тим, у кого в телефон вбудована фотокамера пристойної розподільної здатності (в чому обов'язково потрібно переконатися до іспитів).

Плюси: можливість передати одним повідомленням великий текст із графікою і формулами.

Мінуси: при недостатній розподільній здатності фотокамери будь-який текст буде нечитабельним.

Гарнітури handsfree

Цей спосіб припускає використання навушників, що йдуть у комплекті практично до кожного сучасного телефону. Навушник пропускається під одягом (бажано по спині) і виводиться до вуха. Якщо довжина волосся студента не допомагає замаскувати навушник, то можливим є варіант кріплення його на зап'ястя за допомогою скотча. Далі все зрозуміло — за допомогою голосового набору викликається потрібний вам абонент, і йому повідомляється питання або номер білета. Потім напарник зачитує відповідь, а вам залишається тільки записувати під диктовку.

Плюси: можливість практично цілком і дослівно переписати відповідь на білет. Мінуси: витрати на мобільний зв'язок (хоча останнім часом з’явилися тарифи, що дозволяють майже необмежене спілкування всередині мережі за фактично мізерні гроші), неможливість використання в період літньої сесії через відсутність довгого волосся і довгих рукавів у літню жару. До того ж слід пам’ятати, що студент, який на іспиті щось сам собі бормоче у препода завжди викликає підозру. “Професор лопух, але апаратура при ньому!”

Bluetooth-гарнітури прихованого носіння

Якщо раніше Bluetooth-гарнітура мала досить значний вигляд, то зараз її можна сховати так, що ніхто не побачить. Особливу популярність посіли комплекти, що складаються з малопотужного передавача і мікронавушника (випромінювача).

Випромінювач має малюсінькі розміри, вільно розміщається в будь-якому вусі і цілком непомітний. До прихованої гарнітури вбудований мініатюрний передавач, антена і мікрофон, а зовні вона нагадує звичайну hands-free гарнітуру для мобільного телефону.

Як використовувати: приєднаєте передавач до мобільного телефону і приховуєте все це під одягом. Залишилося вставити мікронавушник до вуха, і система готова. Після надходження дзвінка на телефон слухавка знімається автоматично. «Суфлер», що знаходиться за межами аудиторії зі стосом підручників і конспектів, чує і вас і запитання викладача і підказує відповіді в «режимі реального часу». До гарнітури вбудований дуже чуттєвий мікрофон, що дозволяє в деяких випадках використовувати двосторонній зв'язок і спілкуватися пошепки. Ніхто навіть не догадається, що ви з кимсь говорите, тому що ні гарнітура, ні мікронавушник просто не видні.

Плюси: невеликі розміри пристрою, чуттєвий мікрофон гарнітури. Зовні ніяк себе не виявляє і не викликає підозр. Мінуси: досить висока вартість подібного рішення. Необхідно заздалегідь подбати про пошук «суфлера», який володіє необхідними знаннями або швидко орієнтується в конспектах.

Від автора

Однак якщо ви, шановний мій читач-студент, вважаєте, що про викладені вище методи не знають ваші викладачі, то ви дуже сильно помиляєтеся. Вони теж були студентами, як і ми з вами!!! Тому самий надійний спосіб — ще декілька разів прочитайте конспект лекцій перед іспитом!

Высказывания преподов на парах (часть 11)

- Положение отрезка однозначно определяется тремя буквами (Сазонов).

- Молодой человек, выпадите из нирваны! (Химченко).

- Если вы по буквам не понимаете, то я буду вам объяснять словами (Жижко).

Різновиди викладачів

У студентському побуті існують різні негласні класифікації викладачів. Для того, щоб було простіше орієнтуватися в тому, які бувають викладачі і як відшукати до них підхід, нижче наведено невелику класифікацію основних різновидів викладачів.

1. "Знай собі ціну"

Особливі прикмети: тип нецікавий. Сам розуміє, що зацікавити і дати предмет не вийде, та й особливо не намагається. По предмету, що веде, звичайно буває залік. До лекцій ставиться «аби дати». Не звертає увагу на кількість пропусків, або говорить їх відпрацювати у вигляді покупки книжок і т.д. Звичайно не відзначає на лекціях. Не намагається зробити враження на студентів.

Поведінка студента: спілкуватися потрібно посередньо. У такого викладача дуже легко списати. Проблем з оцінкою не буває. Якщо вам дійсно потрібна і цікава його дисципліна, то краще вивчати її самостійно, оскільки істотних знань від такого викладача ви одержати не зможете.

2. "Середняк"

Особливі прикмети: предмет по суті не знає та й пояснює погано. Зацікавити в предметі не може. Та й поспілкуватися зі студентами нормально теж не намагається. Однак, свято вірить у те, що в нього все виходить або незабаром точно вийде. Тому викладач такого типу вимагає, щоб ходили на всі лекції, училися тільки по конспектах, знали все, учили цитати, вільно орієнтувалися в матеріалі. Відкидає творчий підхід до розгляду справи. Вважає, що старі і випробувані методи — самі вірні. Є присутнім упереджене ставлення. На студентів звичайно не звертає особливої уваги. У рідких випадках намагається виділити за знаннями декілька студентів.

Поведінка студента: можна не намагатися виділитися. Ходити на усі пари. До предмета ставитися з увагою. Намагатися уважно слухати і записувати всі пояснення і ремарки. Становить велику небезпеку для студентів, тому що вимагає ідеального знання матеріалу. Головне, студенту — не показувати, що це йому не потрібно! За кожний пропуск може поставити додаткове запитання.

3. "Особливо товариський"

Особливі прикмети: нелогічний. Керується особистісним ставленням, тому очікувати від нього можна саму непояснену поведінку. Оцінити дійсні знання такого викладача важко. Та й ховає він свої знання ретельно — частими розмовами на різні цікавлячі його теми. Студентів виділяє за рівнем товариськості, умінням зацікавлено його слухати.

Поведінка студента: потрібно цінувати товариськість і підтримувати його розмови і думки, тоді можна запам'ятатися. На іспиті також необхідно враховувати це. Оцінка студента базується на рівні його впевненості в собі й ораторському мистецтві, приправляється знанням матеріалу і закріплюється особистими відношеннями.

4. "Активніше!"

Особливі прикмети: знання є, але ховаються вони за відсутністю товариськості. Блискучих знань предмета особливо не вимагає, але необхідна орієнтація в матеріалі. Дуже добрий. Може оцінити ваш творчий підхід. Студентів практично не виділяє. А якщо це і трапляється, то рідко і за своєрідними критеріями.

Поведінка студента: списувати на іспиті легко, але практично не має рації, тому що мало вплине на оцінку. З таким викладачем ніколи не буває проблем. На іспиті ставить майже усім однакові оцінки. Приймає нормально будь-яку поведінку студента (у рамках пристойності, розуміється).

5. "Ні риба, ні м'ясо"

Особливі прикмети: рідко знає предмет до кінця, однак вимагає цього від студентів. Спілкується зі студентами рідко. Ці люди можуть бути зі сварливою вдачею і хворим самолюбством, що думають тільки про себе, але разом з тим люблячі повчати інших і вказувати їм на їхні помилки. Від деяких видів такого роду викладачів не можна очікувати ні допомоги, ні полегкості. У той же час йти з ними на конфлікт було б не меншою дурістю, навіть якщо цей конфлікт провокує сам викладач, випробуючи ваше терпіння своїми нескінченними і безглуздими причіпками. Представники цього виду читають лекцію з вираженням, постійно вимагають тиші, часто підвищують голос, призиваючи до порядку. Творчою роботою практично не займаються. Однак, можуть і зустрічатися і більш спокійні види даного типу.

Поведінка студента: учити, учити і ще раз учити. Ставить оцінки автоматом, якщо немає пропусків і усе здано на відмінно, навіть якщо раніше затверджував, що автоматів не ставить взагалі. Може не допустити до іспиту при наявності 2-3 пропусків, або буде задавати додаткові питання за пропущеним матеріалом. На практичних заняттях не допускає розмов, у нього дуже складно списати. При спілкуванні з таким викладачем варто шукати компроміси.

6. "Треба підучити"

Особливі прикмети: головне в даному типі — це спілкування. Однак знання предмета не на висоті. Викладач охоче може поговорити на будь-які теми і багато чого обговорити. Такі викладачі рідко ображаються. А якщо студент звертається до них по імені, розмовляє з ним і приділяє увагу, то гарний настрій викладачу забезпечено. До творчих студентів ставиться добре і можливо із заохоченням. Дуже чуйний, добрий, відкритий.

Поведінка студента: показувати товариськість і зацікавленість у предметі. На іспиті досить легко списати. Але якщо студент пійманий зі шпорою, то улагодити все можна буде розмовою із широкою посмішкою й оптимістичним настроєм.

7. "Скромний розумник"

Особливі прикмети: логіка насамперед. Відрізняється гарним знанням свого предмета. Спілкуватися зі студентами або не любить або не може. Студентів не розділяє: всі рівні у своїх правах. Крім можливої принциповості, прояв характеру відсутній. У такого виду викладача все повинне бути правильно й один за одним, без зайвих слів. Рідко при спілкуванні підвищує голос. Звертає увагу на всі дріб'язки. Скривдивши цього викладача, здати іспит дуже складно.

Поведінка студента: повинне бути все за правилами викладача. Виникають великі проблеми на практичних заняттях. Завжди робить акценти там, де їх не повинно бути. Списати на іспиті або дуже складно або дуже легко. Постійно дотримується плану, запитує весь матеріал і суміжні додаткові питання. Єдиним спосіб здати іспит — зарекомендувати себе як гарного студента. Щоб довести свою правоту в конфліктній ситуації потрібна тверда впевненість у собі і своїх словах і чітке знання предмета.

8. "Колишній"

Особливі прикмети: повне і всебічне знання свого предмета, відсутність упередженого ставлення. Рідко підвищує голос, має непогане почуття гумору і розвіює обстановку в аудиторії. Представник цього виду читає лекцію з вираженням, дозволяє собі жарти і різні приколи. Коли треба, буває дуже суворий, однак кількість перевірочних заходів дуже невелика.

Поведінка студента: на іспиті крім знань цінує кмітливість і творче мислення. У цього викладача дуже складно списати, але він сам найчастіше намагається допомогти і "витягти" вас на гарну оцінку навідними запитаннями і додатковими завданнями. Серед студентів у процесі навчання може виділяти для себе тих, що з потенціалом, для яких цей статус на іспиті може допомогти.

9. "Ерудит"

Особливі прикмети: цікавий. Глибоко знає предмет і любить поспілкуватися з аудиторією, поділитися своїми знаннями. Частіше виділяє для себе «особливих» студентів і ледарів, які відповідно будуть оцінені і на іспиті. У кожного викладача такого типу свої сценарії навчання студентів. Цього викладача люблять майже всі студенти, хоча деяких його жарти дратують. Цей викладач представляє велику складність, тому що від нього можна чекати всього.

Поведінка студента: показувати всіма силами, що намагаєшся учишся, багато робиш. Використання творчих навичок — заохочується. Заздалегідь ніколи не відомо, що одержиш на іспиті. Звичайно ставить «задовільно» всім, хто цього захоче, але краще прийти на іспит і спробувати щастя.

Як не провалити сесію

Як правило, сесія не представляє якихось складностей для відмінників, але для інших вважається повним «ульотом», особливо для тих, хто особливо не задумувався про навчання під час семестру, і навіть не потрудився перед сесією якось виправити своє незавидне положення, щоб знизити ризик бути виставленим за двері інституту.
Назвати викладача за найменуванням предмета, який Ви здаєте, може привести до справжнього урагану з приводу розбещеності, ліні і хамства від сучасних студентів, і відповідно, оцінка буде максимально зниженою. Тому перед іспитом спробуйте хоча б довідатися ім'я і по батькові викладача.
Придумуючи яку-небудь жалісливу історію, що привела до повної неготовності до даного іспиту, варто врахувати характер і принципи викладача. Адже є і такі, котрі принципово не реагують на зазначені причини, і їм буде абсолютно байдуже, хто там вмер або занедужав.
Якщо у Вас є друг або подруга, що розбираються в необхідному предметі, найкраще звернутися до них за допомогою. Витративши 3-5 годин на пояснення друга про різні поняття і терміни, Ви хоча б будете мати загальне уявлення про те, що від Вас хочуть почути.
Існує декілька негласних порад для здачі сесії, але врахуйте, що якщо ними неправильно скористатися, серйозні ускладнення в житті Вам забезпечені! Дача хабара — це більш-менш надійна гарантія здачі іспиту, однак, врахуйте, що викладач може або принципово не брати хабарів, або навпаки, брати занадто багато, і не дай Боже потрапитися кому-небудь на цьому, мало не покажеться нікому. Можна найняти необхідного викладача до себе репетитором, це буде законно, але підготовка до іспиту займе 2-3 тижня. Зрештою, можна з горя від нездачі сесії, просто напитися.
Не маючи досить грошових знаків, можна спробувати добути собі конспект лекцій, що, можливо вирішить частину ваших проблем. Якщо Ви пропустили все що можна, підійде конспект друга або подруги, знову ж якщо він їм не потрібний. Відмінний варіант «в'їхати» у тему – переписати конспект, витративши пару днів. З огляду на свій власний досвід, колишні студенти затверджують, що власноручне переписування конспекту як ніщо інше відкладається в мозках. Можна вдатися до допомоги підручників і книг, але це важко і малонадійно.
Перед здачею іспитів обов'язково варто врахувати, що відсутність заліку з предмету може сильно підпсувати Вам репутацію, і цілком може трапитися так, що до іспитів Ви допущені не будете. Можна спати на лекції, але практика – це святе!

Поради студенту, або Як НЕ готуватися до іспиту за одну ніч

Дорогі мої читачі! Деяким з вас крім того, щоб думати про наближення свят, потрібно задуматися і про наближення сесії.

Для студентів це час визначених труднощів. Для когось вони більше, а для когось і менше - все залежить від того, як ви йшли до сьогоднішнього дня: або за принципом «не залишай на завтра те, що можеш зробити сьогодні», або «від сесії до сесії живуть студенти весело». Щоб ці труднощі перебороти, необхідно, перш ніж прибігати до конкретних дій, розібратися в самій суті проблеми.
А суть, як це часто буває, насправді дуже проста: все упирається в уміння розмежувати час відпочинку і час роботи. Адже саме від того, що ми не можемо перестати насолоджуватися відсутністю проблем (куди ж вони дінуться), ми увесь час відкладаємо справи на завтра, а потім шукаємо в Інтернеті спосіб підготовки до іспиту за одну ніч. Щоб такого не відбувалося, я і приводжу нижче декілька порад:
1. Для початку необхідно навчитися себе змушувати. Але почати бажано не з навчання, а з простих змін у своєму режимі дня. Почати вставати в 7:00 або хоча б до 10:00, фіззарядка, душ, корисний сніданок - адже це найважливіший прийом їжі за день, увечері можна пробігтися. Ціль: навчитися переступати через свою лінь і небажання порушувати свій власний комфорт.
2. Далі необхідно навести порядок у своїй успішності. Найкраще скласти на альбомному аркуші список своїх боргів і приймати всі зусилля для їх закриття. Так буде сутужніше про них забути і легше організувати свій навчальний час. І хто ж відмовить собі в задоволенні заштрихувати їх ручкою або поставити поруч галочку: «виконано».
3. Потім необхідно навчитися слідувати одному дуже важливому правилу: «вирішувати проблеми в міру їх надходження». Якщо завтра залік, то готуємося до заліку тощо. Природно, це не виключає правило №2, а доповнює його, йде паралельно з ним, щоб зміцнити наведений порядок.
4. Необхідно навчитися концентруватися. Що заважає нам закінчити нашу роботу? Відвернувся, пішов пройтися, зустрів друзів... вважаю, можна не продовжувати. Головне - не відволікатися! Щораз, коли думки почнуть іти убік, необхідно повторювати в голові одну фразу: «концентрація» (як ні смішно звучить, але допомагає). Обов'язково робити перерви під час підготовки, але вони повинні бути чітко регламентовані і не повинні перевищувати час самої роботи.
5. І нарешті, треба запам'ятати, що розумний не той, хто все знає, а той, хто знає, де знайти! Не намагайтеся все вивчити, намагайтеся зрозуміти хоча б частину.

З повагою до вас і ваших старань!

Высказывания преподов на парах (часть 10)

- Представляете, что вы представили себе? (Жижко).

- Экзамены автоматом я не ставлю, но для самых упорных - могу прикладом (Жижко).

- Вот вы математику изучаете по разделам. Допустим, студент изучил первый раздел хорошо, второй раздел - плохо, третий - совсем не раздел (Гимпель).

Высказывания преподов на парах (часть 9)

- Человек зацикливается на каком-либо знании (Квачев).

- Второй случай будет точно так же, только по-другому (Гимпель).

- бУхните в пробирку грамм так десять... (Половой).

Поради для студентів

Нещодавно я прочитав статтю 10 Tips For College & University Students, і хоча її цільова аудиторія явно зазначена в назві — вважаю, що більшість порад будуть корисними для кожного і коштують декількох хвилин твого часу.
Стаття надихнула мене зібрати воєдино мої власні думки на цю тему, них я і перелічив у цій замітці.

Будь організований

Це одна з найважливіших порад. Згадуючи свої студентські роки, я можу сказати, що організованість була далеко не на першому місці серед моїх пріоритетів. Але тепер я розумію, що організованість — необхідний крок до успішного закінчення ВНЗ. Керування часом, організація простору для навчання, ефективне зберігання всієї корисної інформації, своєчасне відвідування лекцій і іспитів — от лише декілька способів стати більш організованим.
У відомому змісті, ми ніколи не перестаємо вчитися, і тому задачі, що виникають перед нами протягом усього життя, схожі. Ці навички знадобляться тобі, коли ти вперше поступиш на роботу на повний робочий день, і вони ж допоможуть, коли ти захочеш стати працівником або відкрити свій власний бізнес.
Отже, стань організованим якомога раніше — це зробить твоє життя набагато простіше.

Без боргів

Не бери в борг, якщо можеш. Легше сказати, чим зробити, чи не так?! Уміння не залазити в борги виразно повинне бути на вершині твоїх пріоритетів, особливо в студентські роки, але іноді запозичення грошей (звичайно через кредитні карти) може стати неминучим.
Моя порада — будь розважливий у відношенні фінансів. Витрачай рівно стільки, скільки можливо без шкоди для інших сторін твого життя і навчання. Не обов'язково з параноїдальною точністю фіксувати усі витрати, але час від часу варто підводити баланс, щоб визначити поточну фінансову ситуацію і переконатися, що ти правильно уявляєш собі основне джерело витрат.
Будь обережний із предметами розкоші, намагайся оцінити користь для себе від даної конкретної речі перед тим, як її купити. Гарний підхід — задати собі кілька питань і провести невелике дослідження перед тим, як витратити гроші на покупку.

Мотивація

Ще одна дуже важлива частина твого життя: не забувай насолоджуватися нею! Шукай приємне в усьому, що робиш, і більшість твоїх проблем стане набагато простіше вирішити.
Якщо в тебе не виходить знайти мотивацію для навчання, наберися сміливості нагадати собі, що ти робиш це для себе. Якщо і є перешкода, що позбавляє творчий процес навчання необхідної мотивації, — це недолік розуміння, що ти вивчаєш предмети і набуваєш знання для себе і ні для кого більше.
Зрештою, справа не у високих оцінках на іспитах (хоча звичайно вони складають досить важливу частину твого успішного навчання). Я ніколи не гнався за гарними оцінками, замість цього я визначав, чому цей предмет мене цікавить, і намагався придумати, як ці конкретні знання або навички можуть стати ключовими для моїх майбутніх успіхів.
Якщо ти студент — можливо, у статті 10 Tips For College & University Students (http://www.organizeit.co.uk/2007/08/28/10-tips-for-college-university-students/) ти знайдеш ще більше співзвучних думок.

Высказывания преподов на парах (часть 8)

- Нам дано то, что нам дано (Федоренко).

- Говорить будете, когда вас отчислят! (Полянская).

- Сидящие на задних партах! Примите по сто грамм, для улучшения слышимости (Половой).

Высказывания преподов на парах (часть 7)

- Вы даете нам прикурить в курилке, а мы вам - на экзамене (Федоренко).

- Ну как, бросим институт? (Зобов на зачете).

- На "пять" историю знает Господь Бог и Орест Субтельный (Бобина).

  1   2   3   наст >>

Валюта:
СТАТТІ ТА НОВИНИ